
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 35 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 8 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 6 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 25 ns |
| Quiescent Current | 4 µA |
| Propagation Delay | 220 ns |
| High Level Output Current | -7.8 mA |
| Low Level Output Current | 7.8 mA |
| Logic Function | D-Type, Flip-Flop |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Number of Input Lines | 8 |
| Number of Output Lines | 8 |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 months ago) |
Stock: 2420
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31889
Ext.Price$0.31889
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31889 | $0.31889 |
| 10 | $0.22827 | $2.28270 |
| 25 | $0.20690 | $5.17250 |
| 50 | $0.19364 | $9.68200 |
| 100 | $0.18124 | $18.12400 |
| 300 | $0.17162 | $51.48600 |
| 500 | $0.16251 | $81.25500 |
| 1000 | $0.15389 | $153.89000 |
| 3000 | $0.14253 | $427.59000 |
| 5000 | $0.13201 | $660.05000 |
| 10000 | $0.12226 | $1222.60000 |
